RADY PRO DOMÁCNOST

Představujete si příjemné osvěžení v horkém letním odpoledni v křišťálově čisté vodě? Takto to vidí každý majitel zahradního bazénu v době jeho nákupu nebo při instalaci. Co vše můžeme udělat pro to, aby náš bazén měl křišťálovou vodu, byl bez řas a s vodou, která nezpůsobuje podráždění kůže?

Bohužel, bez chemie se neobejdete.
Než však do bazénové vody přidáme cokoli, musíme si pamatovat některé základní bezpečnostní zásady:

Při použití jakýchkoli produktů bazénové chemie, je vždy nutné je skladovat v jejich původním obalu.
Výrobky skladujte mimo dosah dětí a nikdy nedovolujeme dětem a mladistvým je používat samostatně. Chemikálie bazénu jsou koncentrované a obsahují nebezpečné látky, konec konců stačí jedna malá tableta pro celý bazén, a proto tyto přípravky udržujte od dětí co nejdále.
Nikdy nepoužívejte látky neznámého původu, něbo ty které byly odebrané z neoriginálního náhradního obalu, či obdržené od cizích lidí atd. Do vody se přidávají pouze látky, které berete z originálního obalu.
Za žádných okolností se nesmí koncentrované látky smíchat před ředěním. Taková aplikace může mít za následek požár, výbuch nebo uvolňování škodlivých plynů.
Před použitím produktu si vždy přečtěte štítek a řiďte se jeho pokyny.
Nepoužívejte přípravky ve zvýšené dávce, než jak je to uvedené na obalu, „aby to lépe fungovalo, takové chování může vystavit lidi, kteří používají bazén, podráždění kůže a v extrémních případech i chemické otravě.


Jsou výrobky chemie bazénu bezpečné?
Ano. Produkty chemie do bazénu jsou před uvedením na trh podrobeny přísným zkouškám, ale nesprávná manipulace může mít nepříznivé účinky. Dodržováním několika základních bezpečnostních pravidel si na zahradě užijete příjemné osvěžení, aniž byste se museli starat o bezpečnost vás a vašich nejbližších. Chemikálie pro bazény jsou velmi bezpečné, pokud se používají podle pokynů a účelu.

Jak započít bazénovou sezónu?
Nejprve je třeba naplnit bazén vodou. Pokud však máte zapuštěný bazén, odstraňte všechny nečistoty z minulé sezóny. Pokud je to možné, zbavte se zbývající vody, odstraňte nečistoty mechanicky, celý bazén musí být důkladně omyt. Pokud však zřizujeme sezónní bazén, bez ohledu na to, zda je nový nebo použitý v předchozí sezóně, ujistěte se, že v něm nejsou žádné pevné nečistoty, stěny a dno bazénu jsou čisté a samotný bazén neteče. Sezónní bazén umistěte na přesně vybrané místo, opatrně ho vyrovnejte a ujistěte se, že pod dnem bazénu nejsou žádné předměty, které mohly prorazit dno. Pokud je bazén již čistý, zkontrolovali jste dno a okraje bazénu jsou celé, můžeme naplnit bazén vodou.

pH vody v bazénu - začneme od nuly
Když máme bazén naplněný, musíte zkontrolovat základní faktor, tj. pH vody. pH není nic jiného než úroveň kyselosti nebo zásaditosti vody. Hovorově řečeno a ve zkratce, hodnota pH popisuje, zda máte v bazénu mírně kyselou, mírně alkalickou nebo neutrální vodu. Neutrální voda je samozřejmě nejvíce žádoucí. Neutrální hodnota se pohybuje v rozmezí pH 7,0 až 7,4. Nejjednodušší způsob měření je bazénovým testerem. Je to jednoduché zařízení, které ukazuje základní parametry vody v našem bazénu.

Co když máme příliš kyselou nebo příliš alkalickou vodu v bazénu?
Pokud po testech zjistíte, že pH je příliš nízké, to znamená, že voda je příliš kyselá nebo je pH příliš vysoké - voda je příliš zásaditá, upravte pH vody pomocí pH mínus nebo pH plus v závislosti na indikaci měření.

Produkty pH mínus a pH plus používejte pouze po důkladném přečtení pokynů a provedení nezbytných výpočtů uvedených výrobcem v pokynech. Po uplatnění opatření musíte počkat nezbytný čas stanovený výrobcem a znovu přeměřit. Až poté, co se ujistíte, že voda má optimální pH, můžete pokračovat v její úpravě. Nikdy nevstupujte do vody po přidání jakýchkoli prostředků bez předchozí kontroly parametrů vody.


Proč je pH vody v bazénu tak důležité?
Naším nejdůležitějším faktorem je naše pohodlí a bezpečnost. pH nad 7,4, zásadité pod 7,0 nebo kyselé může dráždit oči a poškodit naši pokožku, voda může způsobit podráždění a zhoršit alergické příznaky.

  • Zvýšené pH je navíc obtížnější na působení dezifekčních prostředků, tj. kvůli jejich nižší účinnosti musíte použít více dezinfekčních prostředků.
  • Vyšší pH také znamená rychlejší růst řas a bakterií v bazénu.
  • Vysoké pH podporuje srážení vápníku - usnadňuje usazování vodního kamene na stěnách bazénu.
  • Vysoké pH zhoršuje koagulaci, to znamená, že je obtížné se zbavit usazeného sedimentu ve vodě, a proto je voda zakalená.
  • Příliš nízké pH způsobuje zrychlenou korozi všech kovových prvků a rychlejší erozi prvků z plastu.


  • pH je stabilní a co dál?
    Když jste stabilizovali pH vody na optimální úroveň, další fází čištění bazénové vody je boj proti řasám. Za tímto účelem bude nejvhodnější přidat vhodná činidla, např. Aqua Blue Antiřasu. Prostředek samozřejmě aplikujte na vodu způsobem doporučeným výrobcem. Toto opatření nejen zkomplikuje život řasám již přítomným v bazénu, ale také omezí jejich růst v budoucnosti.

    Po smíchání vody s
    Aqua Blue Antiřasou můžete začít srážet nebo koagulovat mikroskopické nečistoty. Menší částice pod vlivem přidaného činidla, např. Aqua Blue Vločkovač se spojí do větších částič nebo nečistoty klesnou na dno bazénu, kde je můžete odstranit sítem, podvodním vysavačem nebo jsou zachyceny filtrem. Koagulant aplikujte v souladu s pokyny výrobce na obalu produktu. Nejčastěji by mělo být naměřené množství přípravku rozpuštěno v kbelíku nebo jiné nádobě a poté aplikováno do vody. Aktivovaná cirkulace vody způsobí usazování nečistot na filtr a tímto způsobem získáte čistou vodu.

    Poslední fází přípravy nového bazénu na sezónu je dezinfekce vody. Za tímto účelem se přidává do vody aktivní biocidní látky obsahující aktivní chlor. Mohou to být například Aqua Blue pomalu rozpustné tablety chloru pro bazén, tablety Aqua Blue Chlor Triplex pro bazén, nebo granule
    Aqua Blue Šok Super. Přípravky se aplikují v souladu s pokyny výrobce v uvedených dávkách. Nejčastěji jsou tablety vkládány přímo do skrimmeru s oběhem, zatímco granulát je rozpuštěn a nalit do skrimmeru. Pokud hodíte tablety nebo granule přímo do bazénu, mohou trvale zabarvit plastové prvky a dokonce i jemnou keramiku, s níž přijdou do přímého kontaktu. V extrémních případech může chemie dokonce poškodit fólii a tím zničit bazén.

    Pozor! Do vody můžete vstoupit teprve po důkladném rozmíchání dezinfekčních prostředků pomocí systému čerpadla a kontrolního měření, které potvrdí obsah aktivních látek v bezpečných rozsazích doporučených výrobcem.

    Nyní si můžete užívat bezpečnou koupel v křišťálově čisté vodě.

    Bazénovou chemii můžete snadno objednat zde na e-shopu distripark.cz


    *Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
    Jak vyčistit zápach z pračky?
    V bubnu pračky, v zásobníku na prací prášek nebo na filtru se může vytvořit povrch, který často způsobuje zápach pračky. Jednoduše můžete tento zápach odstranit přípravkem značky Guaa. Ten zajistí bakteriální čistotu a dokonalé odstranění zdroje pachu.

    Postup:

    Nejprve vystříkejte vnitřek pračky včetně zásobníku na prací prostředky a veškerých dostupných míst prostředkem
    GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy a nechte působit alespoň 30 minut.

    Poté dávkujte 500 ml roztoku do dávkovače máchání a zapněte pračku „na prázdno.

    Pokud je pračka silně znečištěna, může se po této první aplikaci stát, že se biologické nánosy uvolní pouze částečně. V takovém případě zápach z pračky může ještě zesílit a je třeba postup ještě jedenkrát zopakovat.

    Preventivně je následně vhodné přidávat
    200 ml GUAa GUASAN ke každému třetímu praní.

    Jak se zbavit zápachů z látek, např. z dětských autosedaček, pracovních oděvů nebo zavazadel?
    GUAa GUASAN
    lze použít pro ruční praní i pro praní v automatické pračce.

    Postřik aplikujte nástřikem na látku a nechte působit cca 30 minut. Poté vyperte běžným způsobem.

    Ruční praní - Aplikujte
    GUAa GUASAN (20 ml/1 l vody) do vody a nechte působit 30 minut, poté vyperte obvyklým způsobem.

    Praní v pračce - V případě praní v pračce přidejte 200 ml
    GUAa GUASAN do zásobníku pračky určeného pro první praní (předpírka) a perte běžným způsobem za použití pracích prostředků.

    GUAa GUASAN nijak nepoškozuje prádlo (jakékoli materiály), nenarušuje barvy ani kvalitu materiálu.

    Dezinfekce podlah
    Zejména v rodinách s batolaty a malými dětmi je dezinfekce podlah nezbytností. Pouhým omytím podlahy vodou se saponátem nedocílíte eliminace bakterií, které se na podlaze vyskytují. GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy přidejte do kbelíku s vodou v dávce uvedené na etiketě výrobku. Lze použít společně s běžnými saponátovými prostředky, ale nelze míchat s jinými dezinfekčními přípravky.

    Dezinfekce a odstranění zápachu z odpadkového koše
    Prázdný odpadkový koš vymyjte vodou a následně vystříkejte přípravkem GUAa GUASAN SPRAY. Doba působení je nejméně 30 minut nebo do zaschnutí přípravku. Druhou variantou dezinfekce odpadkového koše je oplach roztokem GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy

    Odstranění zápachu v myčce na nádobí
    GUAa GUASAN SPRAY je vhodný k přímému nastříkání do myčky. Asi po 30 minutách působení lze do myčky naskládat nádobí určené k mytí a spustit mycí program.

    Předcházení vzniku zápachu z nádobí, které do myčky naskládáte, pomůže postřik použitého nádobí
    GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy ihned po vložení do myčky. Zamezíte tak tvorbě plísní ze zbytků jídla na nádobí, které jsou zdrojem zápachu.

    Odstranění pachu v odšťavňovači, mlýnku na maso, kávu aj.
    GUAa GUASAN SPRAY výborně odstraňuje pachy ze všech kuchyňských robotů a pomocníků v domácnosti. Postřikem aplikujte GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy, nechte působit 30 minut a poté dobře opláchněte pitnou vodou.

    Dezinfekce kuchyňské linky a dřezu
    Výlevka je ideálním prostředím pro množení bakterií. Odborníci upozorňují, že například zeleninu by měli lidé mýt ve zvláštní nádobě a nepokládat ji přímo do výlevky. Přípravek GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy škodlivé bakterie zcela eliminuje. Výlevku postříkejte GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy a nechte působit 30 minut. V případě, že se zápach šíří ze sifonu výlevky, nalijte do sifonu 50 ml GUAa HOME GUASAN a nechte působit po dobu cca 30 minut.

    Dezinfekce desek na krájení
    GUAa GUASAN SPRAY se výborně hodí i k dezinfekci umělohmotných, skleněných, nerezových a dřevěných desek na krájení. Při porcování syrového masa dochází ke kontaminaci desky bakteriemi. Salmonella, Escherichia coli a Campylobacter jsou jen některé z bakterií, kterým se na krájecích deskách mimořádně daří. Dle statistik dojde k více než polovině otrav jídlem v domácím prostředí. Postřikem aplikujte GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy na desku a nechejte působit asi 15 minut. Poté dobře opláchněte pitnou vodou!

    Dezinfekce matrací
    Dezinfekcí matrací vytvoříte prostředí nepřátelské k roztočům, bakteriím a plísním. Doporučujeme potah nebo krycí podložku matrace postříkat GUAa GUASAN SPRAY a nechat řádně vyschnout. Následně můžete ošetřené matrace opět používat.

    Prevence tvorby kožních plísní
    Produkty řady GUAa HOME, používané dle návodu na etiketách, nepoškozují materiály včetně jemné kůže, textilu a gumy. Jejich aplikací předejdete vzniku zápachu, popřípadě již vzniklý zápach zcela odstraníte a zabezpečíte tím mikrobiální čistotu, která je dobrou prevencí před vznikem kožních plísní. Většina zápachů je způsobena biologickým životem (bakterie, plísně), kterému lze předcházet pravidelným používáním našich přípravků. Aplikujte GUAa GUASAN SPRAY přímo nástřikem na ošetřovaná místa a dále postupujte dle návodu na etiketě.

    Dezinfekce hraček
    Je důležité chránit Lze jen stěží zabránit tomu, aby hračky nikdy nepřišly do styku s podlahou. Malé děti je ovšem velmi rády strkají do úst a proto je nutné tyto pravidelně omývat a dezinfikovat. K tomu se výborně hodí GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy.

    Gumové, dřevěné a plastové hračky po předchozím omytí vodou ošetřujte postřikem
    GUAa GUASAN SPRAY . Nechte působit cca 15 minut a následně dobře omyjte pod tekoucí pitnou vodou. Plyšové a textilní hračky dezinfikujte přidáním GUAa GUASAN SPRAY dezinfekce na povrchy a plochy do prací vody.

    Dezinfekci GUAa objednáte jednoduše online přes náš e-shop. Přejít na produkty můžete
    ZDE
    Chlornan sodný je jedním ze skvělých prostředků k dezinfekci vody v bazénu. Pomocí chlornanu sodného můžeme dezinfikovat jak vodu v zahradním bazénu doma, tak i vodu ve velkých bazénech ve sportovních centrech, hotelech, lázních atd.
    Není jasně dané pravidlo pro dávkování chlornanu sodného. Účinnost aktivního chlóru ve vodě závisí na mnoha faktorech z nichž nejdůležitější je:

    1. mít správné pH vody
    2. kvalita vody (množství znečištění)
    3. minerální složení vody
    4. a samozřejmě teplota

    Aktivní chlór funguje nejefektivněji při pH 7,0, takže než se pustíte do dezinfekce vody pomocí chlornanu sodného, upravte pH bazénové vody na hodnoty mezi 7,0 a 7,4. V prvním dávkovacím cyklu se používá 200-250 ml 15% roztoku chlornanu sodného na 10 000 litrů vody. Následné dávky roztoku by měly být doplněny každých několik dní přidáním 150-200 ml 15% roztoku chlornanu sodného. Obsah chlóru v bazénu snadno zjistíte pomocí bazénového testeru na chlór. Ideální hodnota Cl je 0,6 - 1,0 mg/l

    Je třeba si uvědomit, že chemie v bazénu pomáhá k vyčištění bazénové vody, ale není to prostředek k zachování její čistoty. Proto je důležité pravidelné filtrování vody a sběr nečistot ze dna bazénu. Pokud je však voda v bazénu stále neprůhledná (zakalená, mléčná, zelená apod.), pak je nutné použít další bazénovou chemii, která je k tomu speciálně určena.

    Chlórovou i bezchlórovou bazénovou chemii můžete pořídit ZDE


    *Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
    Soda na praní, také známá jako >uhličitan sodný nebo lehká sodal" > pochází ze stejné skupiny jako jedlá soda, ale její výrobní proces je trochu odlišný. Má hodně vysokou alkalitu s pH 11, což pomáhá v boji proti různým skvrnám.

    Prací soda je jeden z pomocných přípravku, který má místo i jinde než pouze vedle pračky. Soda může být použita jako čistič do kuchyně, koupelny a také na hůře odstranitelné skvrny po celém domě.


    Prádlo
    1. Skvrny
    Odstraňuje skvrny a mastnotu na bavlně a lnu. Stačí jen namočit v silném roztoku sody na praní a vody (pokud je to nutné, tak i přes noc) a poté stačí normálně vyprat. Odstraňuje mastnotu, krev, inkoust, skvrny od kávy a čaje.

    2. Jemné prádlo
    Pro ruční praní jemného prádla použijte teplou vodu a mírný roztok uhličitanu sodného. Před použitím mycího roztoku vždy látku otestujte na stálobarevnost.

    3. Změkčování vody
    Uhličitan sodný se již dlouho používá pro změkčení tvrdé vody. Stačí přidat půl hrnku sody na 1 prací cyklus. Také zlepšuje účinnost praní v pračce a snižuje riziko usazování vodního kamene.


    Kuchyně
    4. Trouba, grily, grilovací plechy
    Rozpusťte půl hrnku uhličitanu v 3,5 litru teplé vody. Pro odstranění připálenin nechte působit alespoň 30 minut. Poté dobře opláchněte a osušte. Pro velmi odolné skvrny rozprašte sodu na houbičku a poté vyčistěte povrch trouby nebo pánve.

    5. Odsavače a ventilátory
    Aby odsavače par a ventilátory byly bez mastnoty a špíny, rozpusťte půl hrnku sody ve 3,5 litrech teplé vody a poté jednotlivé části omyjte. Nakonec dobře opláchněte.

    6. Hrnce, pánve a ostatní nádobí
    Pro odstranění mastnost a připálenin z kuchyňského nádobí, přidejte do hrnce či pánve pár lžic sody, horkou vodu a trochu přípravku na mytí nádobí. Přiveďte k varu a poté nechte vařit po dobu 15 minut. Nepoužívejte na hliníkové nádobí.

    7. Čištění konvic, hrníčků a termosek
    Hnědé skvrny od čaje nebo kávy mohou být velmi odolné. Namočte nádobí na 1 hodinu nebo nechte působit přes noc v roztoku teplé vody a uhličitanu sodného.

    8. Potřeby do domácnosti z plastu
    Vyčistěte a osvěžte odpadkové koše, umělé ubrusy, sprchové závěsy nebo malé plastové kryty v roztoku půl hrnku sody rozpuštěné ve 3,5 litrech teplé vody. Vyčištěte povrchy a opláchněte.

    9. Mytí nádobí
    Prací soda je přírodní alternativa k tekutému přípravku na mytí nádobí. Používejte středně teplý až horký roztok. Nepoužívejte na hliník!

    10. Krájecí prkýnka
    Čistěte pravidelně v roztoku sody pro odstranění pachů, aniž byste nakazili jídlo. Poté pořádně opláchněte.

    11. Mopy a hadry na mytí
    Namočte do silného roztoku sody a horké vody pro odstranění mastnoty a špíny.

    12. Ucpané odpady
    Mycí soda je výborná pro udržení čistého odtoku, protože i když je zásaditá, není tak žíravá jako ostatní běžné dostupné produkty na bázi louhu. Pro čistý odtok používejte jednou týdně. Nalejte Ľ hrnku do odpadu a poté zalijte vodou. Pokud již máte ucpaný odpad, zkuste vlít 1 hrnek sody do odpadu a poté zalijte 3 hrnky vařící vody. Zopakujte 2-3 krát.


    Koupelna
    13. Vany, umývadlo, sprchy
    Pravidelně používejte roztok pro očistění vany, umývadla a sprchy. Důkladně očistěte a dobře opláchněte. Zbavíte se tím mastnoty, mýdlových skvrn a vodního kamene.

    14. Toalety
    Nasypte mycí sodu do mísy a poté ji spláchněte. Pomáhá v boji proti ucpání a zároveň čistí a osvěží záchodovou mísu. Sodu lze použít i na záchodový kartáč.

    15. Podlahy a vinylové dlaždice
    Vyčistěte podlahu koupelny v obyčejném roztoku sody a vody. Keramické nebo vinylové dlaždice se krásně vyčistí.

    16. Dlaždice a spáry
    Pro čisté a zářivé obklady použijte běžný roztok sody a vody. Také oživí i spáry mezi dlaždicemi.

    17. Houbičky a hřebeny
    Pro jejich osvěžení a zbavení mastnoty namočte do roztoku sody a teplé vody.

    18. Okna, zrcadla a kachličky
    Použijte velmi jemný roztok sody a vody. Okna i zrcadla se budou zářivě lesknout!


    Automobily

    19. Čelní sklo
    Jemný roztok mycí sody pomůže odstranit mouchy, brouky a nečistoty.

    20. Poklice na kolo
    Použijte obvyklý roztok sody pro odstranění nečistot a mastnost. Nepoužívejte na kola z hlinikové slitiny.


    Zahrada

    21. Ochrana proti škůdcům (molice a roztoči)
    Nastříkejte na stromy nebo rostliny roztok ˝ hrnku uhlie=2>čitanu sodného a 7,5 litrů vody.

    22. Terasy a zahradní chodník
    Terasu dobře vyčistíte silným a horkým roztokem, který odstraní špínu ze starých a zaschlých listů a mechy. Prášek posypte přímo na mech, nechte působit přes noc a poté opláchněte. Vyvarujte se rozlití nebo postřiku přímo na rostliny.

    23. Skvrny na betonu
    Sodu nalijte ve větším množství na skvrnu a jemně pokropte vodou do té doby, než vznikne pasta. Nechte působit přes noc. Následující den vyčistěte vlhkým kartáčem, opláchněte a otřete povrch do čista.

    24. Nábytek na terase
    Nábytek z kovaného železa a polstrování vyčistíte roztokem z ˝ hrnku uhlie=2>čitanu sodného rozpuštěného v 3,5 litrech teplé vody. U kovaného železa vyčistěte kartáčem s hrubými štětinami, opláchněte hadicí a vysušte na slunci. U plastového polstrování setřete hadříkem nebo houbičkou. Nepoužívejte na hliníkový venkovní nábytek.

    25. Venkovní terasa
    Uhličitan sodný se rozpustí v horké vodě a terasa se vyčistí jako obvykle. Také se tímto sníží klouzavost povrchu.

    26. Upravte pH ve vašem bazéně
    Máte vodu v bazéně moc kyselou s nízkým pH? Rozpusťte uhličitan sodný ve vodě a přidávejte postupně do bazénu. Průběžně testujte vodu pomocí testeru na pH.

    27. Zahradní nářadí
    Pro snadnou údržbu pily, nůžek na živý plot, keře a křoviny vydrhněte štětcem s hrubými štětinami a roztokem sody a vody. Opláchněte a nechte vyschnout na slunci. Nepoužívejte na hliníkové nástroje.

    28. Grily a vybavení
    Chcete-li odstranit zaschlou mastnotu, vyčištěte mokrým kartáčem, který bude posypaný uhličitanem sodný. Také můžete namočit jednotlivé věci v roztoku sody a teplé vody. Opláchněte a vysušte. Nepoužívejte na hliník!


    Různé

    29. Odstraňovač zaschlé barvy
    Vytvořte hustou pastu z uhličitanu sodného a vody. Namažte ji na postižené místo, nechte vyschnout a poté opláchněte.

    30. Žaluzie
    Běžný roztok sody a teplé vody pomůže projasnit a ochránit žaluzie před usedáním prachu. Ponořte hadřík do roztoku z ˝ hrnku sody rozpuštěné v 3,5 litrech teplé vody a žaluzie hadříkem otřete. Nebo naplňte vanu teplou vodou a přidejte prací sodu. Namočte na 15 až 30 minut, poté opláchněte a vysušte.

    31. Proutěný nábytek
    Proutěný nábytek bude opět čistý, když jej umyjete běžným roztokem sody a vody. Mycí soda také pomůže vytvrzovat proutky a utáhne povislá sedadla.

    32. Čalounění a koberce
    Prací soda je ideální na odstranění skvrn od vína. Abyste se zbavili skvrn nebo jednoduše osvěžili látku, naneste na čalounění jemný roztok. Dbejte na to, aby nedošlo k čištění vlny nebo jiných čalounických látek, protože by mohlo dojít k jejich poškození. Vždy testujte textilie na odolnost vůči barvám.


    33. Odpadkové koše
    Vyčištěte odpadkové koše, které používáte uvnitř i venku. Běžný roztok sody a vody je udrží čisté a bez zápachu. Silný roztok uvolní a odstraní špínu, kal a nečistoty.

    34. Stříbro a stříbrné šperky
    Chcete-li navrátit zářivost stříbru a stříbrným šperkům, připravte roztok z ˝ hrnku sody a 3,5 litru teplé vody a namočte na 15 minut do misky, která je olemovaná alobalem. Poškrábání na stříbře se jednoduše rozplyne. Důkladně opláchněte.

    35. Krb a čištění sazí
    Čištění dýmu a sazí v krbu nebo zakouřeného skla ze dveřích je snadné a bezpečné s použitím sody. Povrch omyjte v rukavicích a poté opláchněte.

    Uhličitan sodný (prací sodu)
    ve 4kg balení objednáte pohodlí domova online na našem e-shopu distripark.cz!

    *Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
    Kyselina citronová nemusí sloužit pouze jako konzervant, ale plně ji využijete i v celé domácnosti.

    Přinášíme vám několik tipů, jak můžete použít tuto levnou a ekologickou alternativu k chemickým čisticím prostředkům.

    1. Snadno odstraňuje skvrny a lepidla z nerezové oceli

    2. Zabíjí bakterie, odstraní mastnotu a skvrny z podlahy, kuchyňské linky a stolu. Pro dezinfekci a vyčištění kuchyňské linky použijte roztok z 9 dílů vody na 1 díl
    kyseliny citrónové.

    3. Odvápňuje a dezinfikuje vnitřek pračky, rychlovarné konvice nebo kávovarů. Např. do prázdné pračky vložte 2 polévkové lžíce kyseliny citronové, dejte prát na minimálně 60°C a na co nejdelší cyklus.

    4. Odvápňuje kohoutky a dveře od sprchy. Namíchejte roztok z 1 litru teplé vody a 2 polévkových lžic
    kyseliny citronové. Nechte rozpustit ve vodě. Poté naneste na povrch, nechte působit 5 minut a vyčistěte do sucha.

    5. Vyčistěte špinavá okna v roztoku 2 litrů teplé vody s 2 lžícemi
    kyseliny citronové. Nastříkejte na okno a poté setřete.

    6. Pro zářící toaletu nasypte 3/4 hrnku
    kyseliny citronové do toaletní mísy. Nesplachujte a nechte působit přes noc. Následující den kartáčem umyjte a spláchněte.

    5 kg kyseliny citrónové jednoduše objednáte z pohodlí domova na na našem e-shopu distripark.cz.



    Bezpečně doručíme kurýrem až přímo k vám domů!
    V nabídce máme i
    prací sodu ve 4kg balení.
    *Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
    < 1  2 
     Zobrazeno 21-25 z 25